Kam na výlet autem Středočeský kraj


Středočeský kraj je bohatý na historická města, malebné vesnice, přírodní rezervace a mnoho dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Pokud plánujete výlet autem po tomto kraji, máte mnoho možností, jak si užít krásy této oblasti.

Historická města

Středočeský kraj je domovem mnoha historických měst, která vám nabídnou nejen malebnou atmosféru, ale také bohatou historii a architekturu. Mezi nejznámější patří Kutná Hora, která je zapsaná na seznamu UNESCO díky svým historickým památkám, jako je chrám sv. Barbory a chrám Nanebevzetí Panny Marie. Dalším fascinujícím městem je Křivoklát s hradem Křivoklát, který se tyčí nad okolní krajinou a nabízí úchvatný výhled. Pro milovníky středověké atmosféry je ideální volbou město Český Krumlov se svým malebným historickým centrem a hradem.

Přírodní krásy

Středočeský kraj je také bohatý na přírodní krásy, které stojí za prozkoumání. Jedním z nejpopulárnějších cílů je Český ráj s úchvatnými skalními útvary a malebnými lesy. Dalšími zajímavými lokalitami jsou Kokořínsko s hradem Kokořín a romantickými zříceninami hradu Houska, nebo Krivoklátsko s rozsáhlými lesy a malebnými údolími.

Rekreační oblasti

Pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, je Středočeský kraj ideálním cílem. Například okolí Slapů nabízí možnosti koupání, vodních sportů a pikniků na březích Vltavy. Příjemným místem k odpočinku je také region kolem Slapské přehrady, kde si můžete užít klidné chvíle u vody či v okolní přírodě.

Zámky a zahrady

Středočeský kraj je také známý svými krásnými zámky a zahradami. Mezi nejznámější patří zámek Karlštejn, který se tyčí na vrcholu kopce a nabízí úžasné výhledy do okolí. Dalšími zajímavými místy jsou zámek Konopiště s rozsáhlými zahradami a zámeckým parkem, nebo zámek Jemniště s romantickým parkem a bohatě zdobenými interiéry.

Adrenalinové aktivity

Pro milovníky adrenalinových zážitků má Středočeský kraj také co nabídnout. Například v okolí města Benešov se nachází adrenalinový park, kde si můžete vyzkoušet různé druhy lanových překážek a jiných aktivit. Další možností je například tandemový seskok z letadla nad krásnou krajinou středních Čech.

Okolní zajímavosti

Kromě samotného Středočeského kraje máte také možnost navštívit okolní zajímavosti, jako je například Praha, hlavní město České republiky, které je vzdáleno pouhých pár desítek kilometrů. Dalšími zajímavými místy jsou například hrad Karlštejn, který se nachází nedaleko od Prahy, nebo město Příbram se svou historií těžby stříbra.

Závěr

Středočeský kraj nabízí širokou škálu možností pro výlet autem, ať už máte rádi historii, přírodu, adrenalinové aktivity nebo relaxaci. Bez ohledu na vaše preference si zde jistě najdete něco, co vám zpříjemní volný čas a zanechá nezapomenutelné zážitky.

Gastro turistika

Kromě bohaté historie a přírodních krás Středočeského kraje se můžete také vydat na gastronomickou cestu. Region je známý svou bohatou kuchyní a množstvím tradičních pokrmů, které stojí za ochutnání. Navštivte například tradiční hospody a restaurace, kde můžete ochutnat místní speciality jako je svíčková na smetaně, tradiční česnečka nebo vynikající koláče.

Lázně a wellness

Pro ty, kteří hledají relaxaci a péči o tělo, Středočeský kraj nabízí také množství lázní a wellness center. Můžete si dopřát léčivé koupele, masáže nebo saunování v krásném přírodním prostředí. Navštivte například lázeňské město Podebrady, které je známé svými minerálními prameny a lázeňskými procedurami.

Průmyslové památky

Kromě historických a přírodních zajímavostí má Středočeský kraj také bohaté průmyslové dědictví, které stojí za prozkoumání. Navštivte například historické továrny a tovární areály, kde se můžete dozvědět o průmyslové revoluci a vývoji průmyslu v této oblasti. Mezi nejzajímavější průmyslové památky patří například pivovary, sklářské hutě nebo textilní továrny.

Zajímavost Lokalita
Sklářská huť Kamenický Šenov
Pivovar Benešov
Textilní továrna Kolín

Viz také:

Photo of author

Kamil

Napsat komentář